Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenie a dopravu platíme my.

|  Môj účet
bylinky na menopauzu

Bylinky na menopauzu: Poznáme 6 najlepších

Ženský prechod je náročné obdobie života, ktoré kladie zvýšené nároky na naše fyzické zdravie aj psychiku. Keďže ide o proces, ktorý môže trvať niekoľko rokov a sprevádza ho množstvo vedľajších príznakov, pozrieme sa na bylinky na menopauzu, ktoré môžu v tomto kritickom období priniesť úľavu.

Počas menopauzy dochádza k mnohým veľkým zmenám. Nejde len o to, že už je prakticky nemožné otehotnieť. Predtým, ako prestanete spontánne menštruovať, býva cyklus veľmi nepravidelný a nepredvídateľný.

Menopauza sa spája aj s návalmi tepla a potením, slabou koncentráciou, nedostatkom energie, nechuťou k sexu, nespavosťou a mnohými ďalšími problémami vrátane psychických. Ak teda máte pocit, že sa v poslednom čase cítite viac úzkostlivo alebo depresívne, skúste sa pozrieť do kalendára, pretože odpoveď môže obsahovať váš vek.

Menopauza nemá jednotný nástup a predchádza jej perimenopauza, ktorá je obdobím veľkých zmien. U niektorých žien môže byť prechod otázkou niekoľkých mesiacov, zatiaľ čo u iných môžu príznaky prechodu pretrvávať 4 až 12 rokov. Keďže ide o veľký kus života, ktorý môžete stráviť v značných ťažkostiach, pozrime sa na bylinky na menopauzu, ktoré by vám mohli podať pomocnú ruku.

ako na ženský prechod prírodnou cestou

Ako zvládnuť prechod prírodnou cestou?

Prechod nie je choroba, preto neočakávajte, že vám na ňu lekár predpíše lieky. Namiesto toho vám odporučí zmenu životného štýlu, ktorá by mala zahŕňať zníženie stresu, úpravu stravy tak, aby obsahovala kvalitné bielkoviny, ovocie, zeleninu a celozrnné výrobky, fyzickú aktivitu a odpočinok.

Avšak aj keď budete tieto rady dodržiavať, v niektorých prípadoch to nemusí stačiť a môžete naďalej bojovať s príznakmi menopauzy. To môže prispieť k vašej celkovej nepohode, a teda k ďalšiemu zhoršeniu príznakov, ktoré pociťujete. Z tohto dôvodu je vhodné bojovať proti príznakom menopauzy na viacerých frontoch. Okrem vyššie uvedených tipov vyskúšajte aj bylinky na menopauzu, ktoré ich môžu vhodne doplniť.

6 najlepších byliniek na menopauzu

červená ďatelina na menopauzu
drmček obyčajný na klimaktérium

Červený ďatelina

Červená ďatelina je bylina, ktorá obsahuje izoflavóny, ktoré sa odporúčajú používať počas menopauzy. Izoflavóny sa podobajú ženskému hormónu estrogénu, takže môžu regulovať jeho náhly pokles.

Medzi potenciálne výhody červenej ďateliny patria:

 • Zmiernenie návalov tepla
 • Obmedzenie návalov potenia
 • Podpora normálneho stavu kostnej hmoty

Drmček obyčajný

Drmček obyčajný je jednou z ďalších ženských bylín, ktorých účinok oceníte najmä počas menopauzy. Pripisuje sa jej schopnosť podporovať normálnu hladinu progesterónu, jedného zo ženských hormónov zodpovedných za tehotenstvo a normálny menštruačný cyklus.

Môže vám tiež ponúknuť:

 • Zmiernenie príznakov PMS
 • Zmiernenie bolesti prsníkov
 • Obmedzenie návalov tepla a potenia
bylinky na klimaktérium ženšen
Ploštičník hroznatý na menopauzu

Ženšen pravý

Ženšen pravý sa v Ázii považuje za veľmi cenný životabudič. Keďže počas perimenopauzy a menopauzy dochádza k mnohým náročným zmenám, nie je dôvod vyhýbať sa mu práve v tomto období.

Medzi jeho potenciálne výhody patrí:

 • Podpora normálnej funkcie imunitného systému
 • Podpora energie
 • Podpora koncentrácie

Keďže počas prechodu môžete trpieť únavou a zhoršenou koncentráciou, jeho pomoc vám určite prospeje.

Ploštičník hroznatý

Nesmieme zabúdať ani na ploštičník hroznatý, ktorý v tradičnej medicíne využívali už pôvodní obyvatelia Ameriky.

Táto bylina vám naopak môže ponúknuť:

 • Zmiernenie návalov tepla
 • Obmedzenie návalov potenia
 • Podpora vaginálneho zdravia (v niektorých prípadoch je jeho používanie spojené so znížením vaginálnej suchosti)
menopauza bylinky
klimaktérium bylinky

Smldinec chlpatý

Ženy, ktoré prechádzajú perimenopauzou a stále menštruujú, môžu tiež vyskúšať smldinec chlpatý, ktorý by mohol pomôcť s pravidelnosťou cyklu.

Spája sa napríklad s:

 • Podporou normálneho cyklu
 • Znížením bolesti pri krvácaní
 • Podporou sexuality

Keďže pravidelná menštruácia je jedným z dôležitých faktorov pri plánovaní tehotenstva (a to nielen vo vyššom veku), určite sa o to môžete pokúsiť.

Ľan siaty

Ľan siaty obsahuje lignany, ktoré sú dôležité pre zdravie žien. Podobne ako niektoré vyššie uvedené byliny sa podobajú ženskému hormónu estrogénu, preto sa ľanové semienko odporúča používať počas menopauzy, keď dochádza k radikálnemu poklesu estrogénu.

Táto bylina vám môže ďalej ponúknuť:

Keďže u zrelých žien je zvýšené riziko osteoporózy, je vhodné zvážiť užívanie ľanových semienok.

ako užívať bylinky na menopauzu

Ako ich správne užívať a s čím ich kombinovať?

Samozrejme, môžete sa rozhodnúť vyskúšať tieto bylinky na menopauzu samostatne. Oveľa lepšie však urobíte, ak dáte prednosť dlhodobému užívaniu prírodných výživových doplnkov pre ženy v menopauze, ktoré ich všetky kombinujú s ďalšími dôležitými látkami, ktoré prispievajú k normálnemu stavu organizmu.

Hľadajte v nich teda vitamín E, vitamín D, vitamín B5, vitamín B6, vitamín B12, zinok a ďalšie.

Navyše, ak nezanedbáte ani dôležitosť zdravého životného štýlu, určite sa čoskoro začnete opäť cítiť sama sebou.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

WOMENO® je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

12 účinných látok

pre maximálnu účinnosť

100% bezpečné zloženie

laboratórne otestované